TARGI KIELCE S.A.


TARGI KIELCE S.A.

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce rozpoczęły swoją działalność w Kielcach, w 1992 roku. Pierwszą imprezą targową zorganizowaną w kieleckim ośrodku wystawienniczym był, znany dzisiaj na całym świecie, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Targi Kielce to drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z dwóch liderów targowych w Polsce. Firma dysponuje 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Od sierpnia 2010 r. w najnowocześniejszym w Polsce pawilonie wystawienniczym o powierzchni 5355 m kw., możliwa jest organizacja kongresów i eventów dla 4500 osób. Od września 2013 r. w nowym Centrum Kongresowym do dyspozycji uczestników jest 16 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych.

W kalendarzu Targów Kielce jest ponad 70 wydarzeń – targów, wystaw, konferencji – m.in. PLASTPOL – najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, znany na całym świecie MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, AUTOSTRADA-POLSKA – jedyne takie targi w Europie, SACROEXPO – największe targi sakralne w Europie oraz AGROTECH – najchętniej odwiedzane targi rolnicze. Targi Kielce to rocznie ponad 210 000 zwiedzających i gości z 56 krajów, blisko 6 500 wystawców oraz 185 000 m2 wynajętej powierzchni wystawienniczej.Targi Kielce są także organizatorem konferencji, seminariów i koncertów.

Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej, kielecki ośrodek targowy znajduje się na trzeciej pozycji pod względem wynajętej powierzchni i liczby wystawców, wyprzedzając HUNGEXPO Budapeszt, Czeskie Budziejowice czy Międzynarodowe Targi Kijów.